Keputusan Penuh Sukan Sea 2011 Skuad Malaysia

View previous topic View next topic Go down

Keputusan Penuh Sukan Sea 2011 Skuad Malaysia

Post by WebMaster_AMS on Tue Nov 22, 2011 4:51 am

Selasa, 22 November 2011



21 NOVEMBER
BOLA SEPAK
Emas - Malaysia, Perak - Indonesia, Gangsa - Myanmar.

TINJU
75kg (middleweight) lelaki, Emas - Alex Tatontos (INA), Perak - Mohd Farkhan (MAS), Gangsa - Manus Boonjumnong (THA), Chhuon Sok Lek (CAM)

BERBASIKAL
Pecut Wanita Berpasukan: Emas - Fatihah Mustafa, Ju Pha Som Net (MAS), Perak: Chanakan Sricha Um, Jutatip Maneephan (THA), Gangsa - Santia Tri Kusuma, Riska Agustin (INA).
Pecut Lelaki Individu: Emas - Muhd Idrus Md Yunos (MAS), Perak - Mohd Fattah Amri Zaid (MAS), Gangsa - Satjakul Sianglam (THA).
Pecut Wanita Individu: Emas - Fatehah Mustafa (MAS), Perak - Apryl Eppinger (PHI), Gangsa - Santia Tri Kusuma (INA).
30km Pungutan Mata 30km Lelaki: Emas - Renee Mier Lohn (PHI), Perak - Muhamad Adiq Husainie (MAS), Gangsa - Faroka Rully Ifnu (INA).
Omnium lelaki: Emas - Muhamad Hafiz (MAS), Perak - Fatahillah Abdullah (INA), Gangsa - Ahmad Fakhrullah Alias (MAS).


RENANG BERIRAMA
Kombinasi Bebas Berpasukan: Emas: Malaysia 75.363 mata, Perak: Singapura 73.101, Gangsa - Indonesia 71.713.


ANGKAT BERAT
69kg ke atas wanita (gabungan snatch dan clean & jerk): Emas - Novita Sherly (INA) 224kg, Perak - Riska Anjani (INA) 218kg, Gangsa - Nur Jannah Batrisyah Teh (MAS) 208kg.



20 NOVEMBER

BERBASIKAL TREK
Lelaki Berpasukan 4000m Kejar-mengejar: Emas - Muhamad Adiq Husainie Othman, Amir Mustafa Rusli, Mohammad Akmal Amrun, Mohd Harrif Saleh (MAS), Perak - Iwan Setiawan, Arin Iswana, Ibnu Faroka, Parno (INA), Gangsa - Jan Paul Morales, Alfie Pajo Catalan, Mier Lohn Renee, Arnold Marcelo (PHI).

TENPIN BOLING
Masters lelaki: Emas - Adrian Ang (MAS), Perak - Frederick Ong (PHI), Gangsa - Muhd Syafiq Ridhwan (MAS).
Masters wanita: Emas - Cherie Tan (SIN), Perak - Sharon Koh (MAS), Gangsa - Zandra Aziela Ibrahim Hakimi (MAS).

RENANG BERIRAMA
Rutin Bebas Berpasukan: Emas - Malaysia 75.825 mata, Perak - Indonesia - 73.925, Gangsa - Thailand - 72.113.

WUSHU
Lelaki Nan Dao & Nan Gun: Emas - Kevan Cheah Peng Heng (MAS) 19.41 mata, Perak - Koo Chee Zhong (MAS) 19.39, Gangsa - Wai Phyo Aung (MYA) 18.37.
Wanita Nan Dao & Nan Gun: Emas - Tai Cheau Xuen (MAS) 19.35, Perak - Dessy Indri Astuti (INA) 19.05, Gangsa - Diana Bong Siong Lin (MAS) 18.97.
Lelaki Daoshu & Gunshu: Emas - Achmad Hulaefi (INA) 19.43, Perak - Nguyen Manh Quyen (VIE) 19.42, Gangsa - Ong Shi Chuan (MAS) 19.40.

RENANG BERIRAMA
Duet Rutin Bebas: Emas - Katrina Ann Abdul Hadi/Shareen Hui (MAS) 76.051 mata, Perak - Stephnie Chen/Cyrstal Yap (SIN) 72.750, Gangsa - Samara Talia Pattiasina/Tri Eka Sandiri (INA) 71.563.

19 NOVEMBER

ANGKAT BERAT

Lelaki: +105kg snatch and clean and jerk - Emas: Surapong Watthanakasikam (Tha) 361kg, Perak: Abdul Azim Najimi (Mas) 345kg, Gangsa: Richard Pep Agosto (Phi) 330kg,
-105kg clean and jerk - Emas: Kunchai Nuchpum (Tha) 353kg, Perak: Bayu Saputra (Ina) 338kg, Gangsa: Firdaus Abdul Razak (Mas) 328kg.



BOLASEPAK

Separuh akhir: Malaysia kalahkan Myanmar 1-0


PELAYARAN
Lelaki: Laser Class Radial - Emas: Keerati Bualong (Tha) 13 mata demerit, Perak: Mohd Romzi Muhamad (Mas) 22, Gangsa: Choo Jian JIe (Sin) 26,
Optimist Class - EMAS: Yukie Yokoya (Sin) 12, PERAK: Sarawut Phetsiri (Tha) 25, GANGSA: Ahmad Syukri Abd Aziz (MAS) 32,
International 470 Class - EMAS: Russel Kan Tsung/Koh Seang Kiat (Sin) 15, PERAK: Ridgely Balladares/Chaves Rommel (Phi) 19, GANGSA: Ku Anas Ku Zamil/Mohd Hafizuddin Mazelan (Mas) 24.

Wanita: Laser Class Radial - EMAS: Chan Jing Hun (Sin) 13 mata, PERAK: Kamolwan Chanyim (Tha) 18, GANGSA: Nur Amirah Hamid (Mas) 23,


RENANG BERIRAMA
Rutin Duet Teknikal - Emas: Katrina Ann Abdul Hadi / Shareen Hui (Mas) 76.125 mata, Perak: Stephnie Chen / Cyrstal Yap (Sin) 72.750, Gangsa: Adela Amanda Nirmala / Sabihisma Arsyi (Ina) 71.000,

Rutin Teknikal Berpasukan - Emas: Malaysia - 74.750, Perak: Thailand - 70.750, Gangsa: Indonesia - 70.375.

WUSHU
Lelaki: Taijiquan dan Taijijian - Emas: Lee Yang (Mas) - 19.41 mata, Perak: Parantac Daniel (Phi) - 19.22 mata, Gangsa: Nguyen Thanh Tung (Vie) - 19.21,

Wanita: Taijiquan dan Taijijian - Emas: Lindswell (Ina) - 19.47, Perak: Ng Shin Yii (Mas) - 19.41, Gangsa: Valerie Wee Ling En (Sin) - 19.36.



17 NOVEMBER


BOLA SEPAK

Peringkat Kumpulan: Malaysia kalahkan Indonesia 1-0.

LUNCUR AIR
Men's Open Slalom: Emas - Fath Daud Wangka (INA), Perak - Alexander Yoong (MAS), Gangsa - Indra Hardinata (INA).
Women's Open Slalom: Emas - Phillipa Yoong (MAS), Perak - Sasha Christian (SIN), Gangsa - Ummu Thoyibathus Sholikah (INA).

Women's Tricks: Emas - Aaliyah Yoong (MAS), Perak: Sareeya Promsuntisit (THA), Gangsa: Phillipa Yong (MAS).

PENCAK SILAT


Lalaki: (45-50kg): Emas - Dian Kristanto (INA), Perak - Anothai Choopeng (THA), Gangsa: Mohd Hafiz Mahri (MAS), Diep Ngoc Vu Minh (VIE).
Class D (60-65kg): Emas - Ahmad Sharil Zailudin (MAS), Perak: Sapto Purnomo (INA), Gangsa: Sarawut Comepoon (THA), Nguyen Ba Trinh (VIE).
Class E: Emas - Mohd Al Jufferi Jamari (MAS), Perak - Nguyen Duy Chien (VIE), Gangsa : Mohd Saifullah Mohd Julaimi (SIN), Wattara Thammachuto (THA)
Class F: Emas - Mohd Fauzi Khalid (MAS), Perak - Katahat Raksapon (THA), Gangsa: Pham Van Ty (VIE), Ronald Perena (PHI)

Wanita: (50-55kg): Emas - Nguyen Huong Xuan (VIE), Perak: Tuti Trisnayanti (INA), Gangsa: Noor Farahana Ismail (MAS), Wai Wai Lwin (MYA).
Class D (60-65kg): Emas - Thi Yen Nguyen (VIE), Perak: Mariati (INA), Gangsa: Mastura Sapuan (MAS), Rawadee Damsri (THA).
Class E: Emas - Amelia Roring (INA), Perak - Siti Rahmah Mohamed Nasir (MAS), Gangsa - Tran Thuy Minh Ly (VIE), Hay Mar Oo (MYA).
Class I: Emas - Dang Minh Le (VIE), Perak - Pranoto (INA), Gangsa - Azrul Abdullah (MAS), Muhd Shakir Juanda (SIN).
Class F: Emas - Tran Thi Luyen (VIE), Perak - Sofani Rakhmawati (INA), Gangsa - Siti Khadizah Hassan (MAS), Thin Myat Aye (MYA)

PETANQUE

Men's shooting: Emas - Sriboonpeng Sarawut (THA), Perak - Phung Ba Phi Long (VIE), Gangsa - Mohamad Faiza Mohamad (MAS), Vathana Kay Khamphavong (LAOS)

MEMANJAT DINDING

'Speed track' (medley lelaki): Emas - Indonesia, Perak - Malaysia, Gangsa - Singapore.

MEMANAH

Recurve 70m lelaki berpasukan: Emas - Cheng Chui Sian, Mohamad Khairul Anuar, Haziq Kamarudin (MAS) 219 pts, Perak - Witthaya Thamvong, Khomrit Duangsuwan dan Denchai Thepna (THA) 215 pts, Gangsa - Aung Nay Myo, Zaw Win Htike, Aung Myo Thu (MYA) 214 pts.
Compound berpasukan wanita: Emas - Aung Ngeain, Yaw Sein Yah, Hla Hla San (MYA), Perak - Fatin Nurfatehah Mat Salleh, Nur Hayati Al Madinah Hashim, Nor Rizah Ishak (MAS) , Gangsa - Yonlada Rob Maung, Nareumon Junsook, Sunee Detchokul (THA),
Compound berpasukan lelaki: Emas - Benjamin Earl, Delfin Anthony, Rosendo Sombrio (PHI), Perak - Mohamad Zaki Mahazan, Mohd Khairudin Ashah, Hoo Kok Meng (MAS), Gangsa - Ye Min Swe, Aung Chaint Baw, Myat Zaw Htun (MYA)


RENANG

200m medley (wanita): Emas - Natthanan Junkraja (THA) 2:18:75, Perak - Siow Yi Ting (MAS) 2:20:11, Gangsa - Ressa Kania Dewi (INA) 2:21:31.
200m medley (lelaki): Emas - Nuttapong Ketin (THA) 2:20:90, Perak - Joseph Isaac Schoo (SIN) 2:04:85, Gangsa - Ian James Barr (MAS) 2:06:96.
50m kuak dada (wanita) : Emas - Christina Loh (MAS) 32:49, Perak - Siow Yi Ting (MAS) 32:81, Gangsa - Phiangkhwan Pawapo (THA) 33:39.
50m kuak kupu-kupu (wanita): Emas - Tao Li (SIN) 26:59, Perak - Marellyn Liew (MAS) 27:63, Gangsa - Ong Chui Bin Mylen (SIN) 27:71
4x100m medley (lelaki berpasukan): Emas - Indonesia 3:41:35, Perak - Thailand 3:48:82, Gangsa - Malaysia 3:51:65
1,500m freestyle (LELAKI): Emas - Teo Zhen Ren (SIN) 15:44:32, Perak - Kevin Yeap (MAS) 15:53:79, Gangsa - Arabejo Ryan Paolo (PHI) 16:01:26


ROWING

M2 (2 Rowers): Emas - Duong Thanh Binh, Nguyen Dinh Huy (VIE) 7:04.680s, Perak - Saw Wai Hlom, Myint San (MYA) 7:13.320s, Gangsa - Muhammad Alif Abdul Halid, Ahmad Huzaifah Ahmad Izuddin (MAS) 7:18.640s.




16 NOVEMBER

RENANG
Lelaki 100m gaya bebas: Emas - Singapore 7:31.98s, Perak - Malaysia 7:35.99s, Gangsa - Philippines 7:36.93s.
Wanita 200m kuak dada: Emas - Siow Yi Ting (MAS) 2:33.67s, Perak - Chavunnooch Salubluek (THA) 2:35.53s, Gangsa - Samantha Louisa Ye (SIN) 2:37.12s.


BOLING
Beregu Lelaki: Emas - Adrian Ang-Alex (MAS) 2,555 mata, Perak - Biboy Rivera-Frederick Ong (PHI) 2,490, Gangsa - Muhd Syafiq Ridhwan-Zulmarzan (MAS) 2,454.


TERJUN
Wanita 10m individu platform: Emas - Pandelela Rinong Pamg (MAS) 342.90 mata, Perak - Dila Dinasari Harimurti (INA) 250.50, Gangsa - Ling Kar Kam (MAS) 260.85.


LAWAN PEDANG
Epee Berpasukan Lelaki: Emas - Wongshaton, Supoj Charalanavum, Witsarach Kongsuwa (THA), Perak - Cucu Sandora, Indra Jaya Kusuma, Budi Darmanta (INA), Gangsa - Joshua Koh, Hasmie Sohaimi, Noor Nashriq Adli (MAS).


MEMANAH
Compound individu lelaki 50 meter: Emas - I Gusti Nyoman Puruhito (INA) 143 mata, Perak - Benjamin Yap (PHI) - 140, Gangsa - Muhammad Zaki Mahzan (MAS) 140.


MENEMBAK
Lelaki 50m Rifle 3 Position: Emas - Nguyen Duy Hoang (VIE) 1,240.60 mata, Perak - Napis Tortungpanic (THA) 1,239.10, Gangsa - Mohd Hadafi Jaafar (MAS) 1,237.00.


BOLING
Beregu Wanita: Emas - Zandra Aziela-Jacqueline Sijore (MAS) 2,463 mata, Perak - Daphne Tan-Cherie Tan (SIN) 2,456 pts, Gangsa - Sharon Koh-Dayang Khairuniza (MAS) 2,413.


SNOOKER
Beregu Lelaki: Emas - Chong Tin Sam, Thor Chuan Leong (MAS), Perak - Lim Chun Kiat, Ang Boon Chin (SIN), Gangsa - Win Khaing Min Aye, Win Ko Ko (MYA), Thanawat Tirapongpaiboon, Noppon Saengkham (THA).


TERJUN
3m papan anjal individu lelaki: Emas - Yeoh Ken Nee (MAS) 458.15 mata, Perak - Akhmad Sukran Jamjami (INA) 401.85, Gangsa - Ahmad Amsyar (MAS) 397.30.



15 NOVEMBER

GIMNASTIK ARTISTIK
Wanita Batang Titian: Emas - Thi Ngan Thuong Do (VIE) 12.300 mata, PERAK - Nur Eli Ellina Azmi (MAS) 12.075, Gangsa - Thi Ha Thanh (VIE) 12.050
Wanita Palang Bertingkat: Emas - Thi Ngan Thuong Do (VIE) 12.900 mata, Perak - FARAH ANN ABDUL HADI (MAS) 12.375, Gangsa - Nefi Nurbaety (INA) 12.175.


RENANG
Lelaki 400m Gaya Bebas: Emas - KEVIN YEAP (MAS) 3:55.07s, Perak - Sarit Tiewong (THA) 3:55.95s, Gangsa - Mathews Jeremy Kev (SIN) 3:58.48s.

Wanita 800m Gaya Bebas: Emas - KHOO CAI LIN (MAS) 8:50.17s, Perak - Nantthanan Junkraja (THA) 8:55.51s, Gangsa - Raina Saumi (INA) 9:02.81s.
Wanita 100m Kuak Dada: Emas - SIOW YI TING (MAS) 1:10.55s, Perak: Christina Loh (MAS) 1:10.57s, Gangsa: Chavunnooch Salubluek (THA) 1:11.69s.
Wanita 4x100m Gaya Bebas: Emas: Singapura 3:48.38s, Perak - Thailand 3:51.76s, Gangsa - MALAYSIA 3:53.27s.


TAEKWONDO
Lelaki Bantam (Bawah 58kg), Emas - Mangkheua Sonexay (LAO), Perak - RUSFREDY TOKAN PETRUS (MAS), Gangsa - Pen-Ek Karaket (THA)/Merry Wandra (INA).


LAWAN PEDANG
Lelaki Sabre Individu: Emas - Walbert Mendoza (PHI), Perak - Vu Thanh An (VIE), Gangsa - YU PENG KEAN (MAS).

Wanita Foil Individu: Emas - Nguyen Thi Tuoi (VIE), Perak - LE Thi Bich (VIE), Gangsa - NATASHA EZZRA ABU BAKAR (MAS)


BADMINTON
Lelaki Berpasukan: Emas - Indonesia, Perak - MALAYSIA, Gangsa - Singapura.


OLAHRAGA
Lelaki 4x100m: Emas - Indonesia, Perak - Singapura, Gangsa - MALAYSIA.
Lelaki 4x400m: Emas - MALAYSIA, Perak - Filipian, Gangsa - Thailand.

Wanita Lompat Bergalah: Emas - ROSLONDA SAMSU (MAS) 4.20m (OCB), Perak - Le Thi Phuong (VIE) 4.20m, Gangsa - Suka Chomchuendee (THA) 4.15m.
Wanita 400m Lari Berpagar: Emas - NORASEELA MOHD KHALID (MAS) 57.41s, Perak - Wassana Winatho (THA) 58.97s, Gangsa - Hetari Viera (INA) 59.64s.


BOLING
Perseorangan Lelaki: Emas - Frederick Ong (Phi) 1,386 pts, Perak - Jeremy Posadas (Phi) 1,365, Gangsa - ADRIAN ANG (Mas) 1,359.

Wanita Individu: Emas - Cherie Tan (SIN) 1,286 jatuhan pin, Perak - SIN LI JANE (MAS) 1,284, Gangsa - Jazreel Tan (SIN) - 1,283.


TERJUN
Lelaki 10m platform: Emas - BRYAN NICKSON LOMAS (MAS) 500.80 mata, Perak - OOI TZE LIANG (MAS) 445.2s, Gangsa - Muhammad Nasrullah (INA) 420.85.

Perseorangan Wanita Papan Anjal 3m: Emas - CHEONG JUN HEONG (Mas) 310.70, Perak - NG YAN YEE (Mas) 290.10, Gangsa - Sari Ambarawati (Ina) 270.60.


MEMANAH
Lelaki Recurve Individu: Emas - CHENG CHU SIAN (MAS), Perak - MOHAMAD KHAIRUL ANUAR (MAS), Gangsa - Witthaya Thamwong (THA).


MENEMBAK
Air Rifle Wanita: Emas - NUR SURYANI M. TAIBI (Mas) 497.1 pts, Perak - Jasmine Ser Xiang Wei (Sin) 496.0, Gangsa - Patsornnut Hongprasert (Tha) 495.2.

avatar
WebMaster_AMS
Webmaster
Webmaster

Posts : 40
Join date : 13/10/2011
Age : 35

View user profile http://www.facebook.com/rieyna168 http://ams-thegunners.forumms.net

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum